VINAŘSTVÍ  JIŘÍ KOPEČEK VALTICE

Jedná se o malé valtické vinařství zaměřené na výrobu přívlastkových vín z významných viničních tratí. Vína jsou vyráběna šetrnou technologií, která zvýrazní jejich jedinečnost a původ. 

ING. JIŘÍ KOPEČEK
Výrobce vína pod značkou Vinařství Jiří Kopeček
Mezinárodní degustátor vína
Prezident Vinařské akademie Valtice
Odborný učitel Vinařsttví
Zakladatel tradice Svatomartinských vín Odborný publicista

VINAŘSTVÍ  GOTBERG 

Gotberg se zapsal do vinařské mapy jižní Moravy v roce 2010, kdy představil veřejnosti svoji historicky první kolekci vín. Vinařství vsadilo na přívlastková vína špičkové kvality a zaměřilo se na odrůdy, které do zdejší lokality patří a kterým se zde dobře daří, jako jsou Pálava, Tramín červený, Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené, Muškát moravský, Rulandské šedé, Rulandské modré a další.

RODINNÉ VINAŘSTVÍ TETUR

Nejstarší zmínka o výrobě vína v rodě Teturů sahá do roku 1620, kdy se již jejich předkové věnovali vinařství a vinohradnictví. Nyní tomu není jinak, a proto  se v plné míře vinařství začali věnovat v roce 1992. Za 24 let svého působení se jejich vinařství vyvíjelo od malého sklepa až po dnešní moderní vinařství, které  vybudovali na zelené louce. A že to neslo samá pozitiva – jednoduchý design, snadná manipulace, bezbariérovost, vše pro zrození  vín a  pohodu při práci. Přestože patří k větším vinařstvím, stále se snaží zastávat filozofii menších rodinných podniků tj. osobní přístup, vstřícnost a otevřenost.

VINAŘSTVÍ ZNOVÍN ZNOJMO - VINICE ŠOBES

V hlubokém údolí Dyje, v samém srdci Národního parku Podyjí leží na úbočí skalního ostrohu v meandru řeky jedna z nejstarších a patrně nejlepších vinic evropských vinařských poloh – Šobes. Za své vynikající vlastnosti vděčí šobeské víno právě ideální poloze vinice, ležící v nižší nadmořské výšce na prosluněném jižním svahu, chráněném ze severozápadu i severovýchodu proti větrům.

VINAŘSTVÍ STANISLAV MÁLEK POPICE

Vinařství se nachází v obci Popice na jižní Moravě, mezi Hustopečí a vodní nádrži Nové Mlýny . Bylo založeno v roce 2002. Produkuje čistá, srozumitelná, lehce čitelná a přesto komplexní a plná vína.

RODINNÉ VINAŘSTVÍ DWOŘÁČEK

VINAŘSTVÍ VELKÉ BÍLOVICE